Sauna sucha poprawia ukrwienie tkanek, odżywia je, więc skóra pozostaje w dobrej kondycji

Sauna należy do zabiegów korzystnie wpływających na organizm. Istnieje wiele chorób, w których leczeniu stosuje się właśnie wizyty w łaźni. Sauna parowa , sauna sucha i sauna infrared polecana jest osobom chorującym na nerwice sercowo-naczyniowe, nadciśnienie (ale tylko w początkowej fazie), nerwicę, nerwobóle (np. wywołane reumatyzmem, złamaniami), zaburzenia menstruacyjne. Saunę jest też metodą rehabilitacji w urazach sportowych (urazach kości, stawów, mięśni, więzadeł) oraz zwyrodnieniach.

Sauna parowa, sauna infrared, sauna fińska oczyszcza skórę i układ oddechowy (przynosi ulgę w astmie, zapaleniu zatok), usuwa z organizmu toksyny, metale. Przebywanie w wysokiej temperaturze, rozgrzewanie skóry i chłodzenie jej prysznicem wzmacnia naczynia krwionośne, przyspiesza metabolizm, krążenie.

Wizyty w łaźni utrzymują skórę w dobrej kondycji dzięki temu, że w wysokiej temperaturze odblokowują się gruczoły łojowe i wydalany jest nadmiar sebum (łoju skórnego). Wraz z potem wydalamy różne zanieczyszczenia, złogi oraz sól, której nadmiar w organizmie zatrzymuje wodę (może być przyczyną tycia).

Wysoka temperatura i wilgotność poprawiają ukrwienie tkanek, które są dotlenione i odżywione. Dzięki temu skóra jest gładka, sprężysta, napięta.

Po sesji nie zapomnijmy uzupełnić płynów (dobrze jest pić ją w przerwach, gdy wychodzimy pod prysznic) i zastosować odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, które na pewno polecą nam specjaliści w SPA.


Wyślij wiadomość